Siera ražotne Raunā ir ģimenes uzņēmums un vienīgā vieta Baltijā, kurā top Zaļais siers ar pašu dārzā audzētu sierāboliņu. Mēs labprāt iepazīstināsim ar ražotni un cienāsim ar  četru veidu beramajiem sieriem - Zaļo sieru, baraviku sieru, sieru ar garšaugiem un sieru Ķiplociņš, kā arī veselīgo gī sviestu un pikanto knapsieriņu.

Būs iespēja uzzināt, kā paralēli siera dzīvei, tiek meistaroti 16 veidu Mājas makaroni no īstām lauku olām - ar baravikām, kaņepēm, krāsainie, ar sierāboliņu, ar garšaugiem, ar dillēm, ar halapenjo pipariem u.c. Savukārt senāku garšu atmodināšanai ciemiņus labprāt pacienāsim ar dažāda pikantuma knapsieriņu - labu un veselīgu biezpiena uzkodu pie alus vai citiem dzērieniem.

Pēc viesošanās siera ražotnē, aromātiskos sierus, garšā bagātīgo sviestu un Mājas makaronus būs iespēja iegādāties, lai vestu mājās baudīšanai. Ekskursija-degustācija pieejama grupām no 10 personām.

Ekskursija/degustācija iepriekš jāpiesaka, zvanot 26003833 vai rakstot uz [email protected].

JAUNUMS - PAŠAPKALPOŠANĀS VEIKALS!

Jebkurā dienā, iepriekš nepiesakoties, ir iespēja mūs apciemot, ražotnes veikaliņā iepazīties ar visiem mūsu produktiem un iegādāties tos par labākajām (ražotāju) cenām.

Uz tikšanos Siera ražotnē! 

Zane un Ilmārs Ceriņi


KO APSKATĪT APKĀRTNĒ? 

  • RAUNAS CEPLIS 

“Raunas ceplis” ir keramikas darbnīca, uz kuru ir iespēja doties ekskursijā, kuras laikā viesi iepazīs keramikas trauku un priekšmetu izgatavošanas procesu no māla iegūšanas līdz gataviem izstrādājumiem. Ceplī tiek piedāvāta arī radošā darbnīca – iespēja ar savām rokām izbaudīt māla pārvērtības, liekot lietā savas radošās prasmes. Pēc iepriekšējas vienošanās cepļa teritoriju un telpas var izmantot dažādiem svētkiem un pasākumiem. Piedāvā kāzu pieturu ar īpašu programmu.

www.raunasceplis.lv / 29412265 Edmunds / 29364949 Agita

  • Dzirkstošo bērzu sulu ražotne BIRZĪ www.birzi.lv

Piedāvājam apmeklēt mūsu ražotni un pagrabu, kur tiek izgatavotas un glabātas dzirkstošās bērzu sulas BIRZĪ. Pastāstīsim visu, ko zinām par bērzu sulām (video projekcijas, bildes – materiāli no pavasara sulu tecināšanas), dosim nogaršot bērzu sulas – gan svaigas, gan dažādu garšu dzirkstošās. Tāpat arī būs iespēja nogaršot unikālo bērzu sulas sīrupu, kura iegūšana ir ilgstošs un darbietilpīgs process un BIRZĪ balzamu. Ekskursijas laikā jums būs iespēja apmeklēt pasaulē pirmo sulu koku parku, kur tiek stādīti tikai koki, kuru sulu var lietot pārtikā.  Birzī produkcija ir bioloģiski sertificēta. Visu Birzī produkciju būs iespējams iegādāties līdzi ņemšanai.

  • RAUNAS STĀDI

Raunas Stādi ir neliela ģimenes stādaudzētava, kur iespējams iegādāties visdažādākos stādus. Šeit audzē vasaras puķes, ziemcietes un graudzāles, dārzeņu un garšaugu stādus, nelielos daudzumos arī dekoratīvos krūmus. Blakus stādaudzētavai ir izveidots privāts dārzs, kur apskatāmi bagātīgi ziemciešu stādījumi, daudz skaistas un interesantas skuju koku un dekoratīvo krūmu sugas un šķirnes. Vasaras otrajā pusē, kad ienākas tomātu raža, iespējams iepazīt, degustēt un iegādāties dažādu šķirņu tomātus. Šī ir īstā vieta, kur smelties iedvesmu un prieku sava dārza izveidošanai!
www. raunasstadi.lv  / 29333780 Lāsma

  • KOLEKCIJAS DĀRZS RAUNĀ

Pašlaik dārzs ir 3 hektārus plats un tajā apskatāmas vairāk nekā: 120 šķirnes skaraino hortenziju, 70 šķirnes filadelfu, 30 šķirnes fiziokarpu, 40 šķirnes bērzu, 220 šķirnes priežu, 35 šķirnes egļu un baltegļu. Saimnieki labprāt iejūtas gida lomā un pavada apmeklētājus dārza apskatē. Nesteidzīgai dārza apskatei ir jāplāno 1,5 – 3 stundas. Dārza apmeklējumu iepriekš pa telefonu: 26323632 /Ilva Lodziņa/

Facebook: Kolekcijas dārzs Raunā

  • z/s MEŽNORAS

Sezonas laikā piedāvā iegādāties zemenes un avenes audzētas gan plēves tuneļos gan uz lauka. Ogas svaigam patēriņam piedāvājam no maija beigām līdz pat novembrim.  Tāpat saimniecībā tiek darināti dažādi mājas ogu vīni, un dažādu ziedu medus. Produkciju var iegādāties uz vietas saimniecībā, izbraukuma tirdzniecībā un privātās piegādēs. 
Facebook: @meznoras / 29113619  Aivars Urbasts

  UZ TIKŠANOS RAUNĀ!Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.